Avaleht> Uudised

Ajakirjanik külastab tehast | Uus kvaliteetne tootlikkus tarkuse luuretehases

Aeg: 2024-02-29

Mis on uue tootlikkuse muutus? Vastus on uus teadustehnoloogia, uus tootmisviis ja uus tööstusvorm. Ja põhiidee on viia tootlikkus uuele tasemele teaduslike ja tehnoloogiliste uuenduste abil viimastel aastatel, arengu eristumine ja tugevaima ellujäämine on muutunud üha ilmsemaks. Hiljuti reporter kõndis Zhongtai kaevandamine ja metallurgia, rekord "tarkuse luure tehas" uue kvaliteedi tootlikkust.

1

Zhongtai kaevandamise ja metallurgia digitaalne kaksiktehase liides

"Zhongtai Mining and Metallurgy on praegu varustatud intelligentse tootmissüsteemiga, mis kasutab suurandmeid ja infotehnoloogiat, et sisestada süsteemi virtuaalseks võrdlemiseks asjakohased parameetrid. Süsteem suudab täpselt eelarvestada kulusid ja muuta väärtust, lähtudes hetke tegelikust olukorrast. ettevõtet ja juhendab meid vastavate vastumeetmete sõnastamisel." Zhongtai kaevandus- ja metallurgia tootmistehnoloogia osakonna direktor Luan Huidong tutvustas ajakirjanikele. Zhongtai Mining & Metallurgy praegu kasutatav intelligentne operatsioonisüsteem MOM suudab koguda kogu pargi infosüsteemi andmeid, murda teabebarjääri, luua andmekokpiti, mis hõlmab igapäevaseid ja iganädalasi tootmisandmeid, mehitamata koormusmõõturi juhtimissüsteemi, sööda kahemõõtmelist koodi. süsteem ja muud funktsioonid, moodustades juhtimise, tootmise ja käitamise kolmepoolse suundumuse. Koos purjepehme aruande väljatöötamisega on arvuti ja mobiilirakenduse vahelise sujuva ühenduse ja teabe jagamise realiseerimine suurendanud kogu personali teadlikkust kulude vähendamisest ja tõhususe suurendamisest ning andnud otsustusaluse tootmise ja toimimise üldiseks reguleerimiseks. Zhongtai kaevandus ja metallurgia.

Praegu on Zhongtai kaevandus- ja metallurgia täiskiirusel, kaltsiumkarbiidi ja muude ettevõtete arendamiseks vajalike toorainete pidev tootmine. Tänu uue põlvkonna infotehnoloogia edukale rakendamisele on Zhongtai Mining and Metallurgy toodang realiseerinud kogu protsessi intelligentse koostöö optimeerimise, vähendanud oluliselt tootmiskulusid ja parandanud veelgi toote kvaliteeti.

2

Zhongtai kaevandus- ja metallurgia elektrikivitehase direktori assistent Feng Jianjun tutvustab reporterile intelligentse ohutusjuhtimisplatvormi ehitust.

Uue põlvkonna infotehnoloogia "toel" saab Zhongtai kaevandus- ja metallurgias leida tooraine valiku, töötlemistoodete formuleerimise ja muid tootmise tõhususe ja tootmiseesmärkidega tihedalt seotud otsuseid. digitaalse luuresüsteemi analüüs.

Viimastel aastatel on Zhongtai Mining and Metallurgy erinevate ennustus- ja optimeerimismudelite loomise kaudu loonud optimeerimisplatvormi kogu tootmisprotsessi jaoks, parandades pidevalt reaalajas tajumisvõimet, mehhanismide analüüsi võimet, mudeli prognoosimisvõimet ja optimeerimise koordineerimisvõimet. iga tootmislüli, suurendades seega tööviljakust rohkem kui 10% ja säilitades toote kvaliteedi 100% läbimise. Töötlemiskadude määra, tegevuskulusid ja energiatarbimist vähendati vastavalt 0.09%, 2.2% ja 2%.

"Äsja lisatud moodul on tihedalt seotud teie tööga. Loodan, et saate teha ettepanekuid ja ettepanekuid vastavalt tegelikule tööle..." Kui reporter läks Zhongtai kaevandus- ja metallurgilise kaltsiumkarbiiditehasesse, oli tehase abidirektor Feng Jianjun , korraldas iga tootmissüsteemi, et korraldada moodulite lisamiseks intelligentse ohutusjuhtimisplatvormi teise etapi koosolek. Ta ütles ajakirjanikele, et Zhongtai Mining and Metallurgy ühiselt välja töötatud intelligentne ohutusjuhtimisplatvorm on lõpetanud esimese etapi ehituse ning järgemööda viinud lõpule 20 mooduli väljatöötamise ja rakendamise, nagu kahekordne ennetusjuhtimine, ohtlike toimingute juhtimine, ohutus tootmise vastutussüsteem. , töövõtjate juhtimine, suurõnnetuste juhtimine, töötervishoiu juhtimine, koolitus ja haridus. 10 moodulist koosnev teine ​​etapp on samuti õigel teel.

Nutikas ohutusjuhtimisplatvorm kuvab kõik ohutuse tootmisandmed makroreaalajas ja saab teavet igal ajal vaadata, valides sihtmärgi. Sellel on ka ebanormaalsete andmete varajase hoiatamise funktsioon, mis võimaldab reaalajas jälgida ohtlikke toiminguid kohapeal ja dünaamiliselt jälgida varjatud ohtude juhtimist reaalajas, parandades igakülgselt kohapealse ohutuskontrolli taset. Samal ajal on Zhongtai Mining and Metallurgy iseseisvalt välja töötanud digitaalsel kaksiktehnoloogial põhineva nutika kaksiktehase kogu protsessi juhtimise projekti, mis suudab tõhusalt integreerida andmeid kolmemõõtmeliste piltide kaudu ning täpselt ja intuitiivselt kuvada tootmistegevuse olekut ja seadmete struktuuri. . Kui seadmes ilmneb ebatavaline seisund, võib digitaalne kaksiksüsteem aidata operaatoril kiiresti leida probleemi algpõhjuse ja vältida vana tagurpidi režiimi "veaotsus kogemuse põhjal".

"Zhongtai Mining and Metallurgy on samuti pühendunud digitaalsele, võrgustatud ja intelligentsele tootmisele, mis on oluline vahend ettevõtte erinevate juhtimiselementide orgaaniliseks integreerimiseks ning oluline tugi koostööks, andmete sujuvaks jagamiseks ning juhtimise ja ärireformi edendamiseks." Zhongtai kaevandus- ja metallurgiapartei komitee asesekretär, peadirektor He Lihai ütles.

Viimastel aastatel on Zhongtai Mining and Metallurgy ehitanud digitaalselt intelligentseid tehaseid erinevates ärivaldkondades, nagu käitamine ja juhtimine, tootmine ja käitamine, ohutus ja keskkonnakaitse, seadmete haldamine ja IT-infrastruktuur, ning välja andnud ettevõtte tasemel intelligentseid seadmeid. tehase standard ja spetsifikatsioonisüsteem. See on järjestikku ehitanud kümme nutikat platvormi, sealhulgas nutika partei ehitusplatvorm, nutikas ohutusjuhtimise platvorm, nutikas ametiühingusüsteem, nutikas meeskonna ehitussüsteem, nutikas töötamise MOM-süsteem, intelligentne juhtimissüsteem, nutikas seadmete haldussüsteem, kolmemõõtmeline visualiseerimine, intelligentne laoehitus ja nutikas haridusplatvorm. Seadmete digitaliseerimise, kiire võrgu, andmete standardimise, rakenduste integreerimise ja reaalajas tajumise intelligentne tehase arhitektuur on üles ehitatud. Tootmisandmete automaatne kogumise määr ulatub 95% -ni ning seadmete automaatne ja poolautomaatne juhtimismäär ulatub üle 50%. Uuritud on kaltsiumkarbiiditööstusele sobivat digitaalset intelligentset transformatsiooniteed, mis paneb ettevõttele tugeva aluse kvaliteetse arenduse saavutamiseks.