Avaleht> Toode > Roheline kemikaal > PP

Polüpropüleenvaik

Polüpropüleenvaik


Polüpropüleenvaigud (PP) on termoplastilised polümeerid, mis tähendab, et neid saab moodustada kuumusega ja uuesti sulatada, kaotamata oma olemuslikke omadusi. Termoplastid erinevad selle poolest termoreaktiivsetest materjalidest, mis pärast kõvenemist muutuvad püsivalt. Termoplast on sel põhjusel üldiselt taaskasutatav. Muude termoplastide hulka kuuluvad polüetüleen, polüvinüülkloriid, polüstüreen, polükarbonaat, akrüül, akrüülnitriilbutadieenstüreen, nailon ja polütetrafluoroetüleen.

  Jaga
  vara

  Polüpropüleenvaigud on tavaliselt läbipaistmatud madala tihedusega polümeerid, millel on suurepärased termovormimise ja survevalu omadused. Võrreldes teiste polümeeridega on materjalil suhteliselt kitsas temperatuurivahemik, muutudes rabedaks alla -20°C ja kõlbmatuks temperatuuril üle 120°C. See konkureerib peamiselt polüetüleeniga ja seda saab muuta läbipaistvaks selliste esemete jaoks nagu läbipaistvad pakendid, samas kui polüetüleeni saab muuta ainult poolläbipaistvaks, nagu näiteks piimakannud. Polüpropüleen ei vasta polümeeride, näiteks polükarbonaadi optilisele selgusele, kuid teeb seda üsna hästi.

  Polüpropüleeni homopolümeerid ja polüpropüleeni kopolümeerid moodustavad tänapäeval enamuse polüpropüleenpreparaatidest. Homopolümeer on üldkasutatav tüüp, mis koosneb ühest propüleenmonomeerist ja on poolkristallilise kujuga. Saadaval on mitmesuguseid kopolümeere, millel võrreldes homopolümeeriga on suurem pehmus, parem löögikindlus, parem vastupidavus ja sitkus, parem tugevus madalal temperatuuril ja parem pragunemiskindlus. Üldkasutatav klass on see, mida soovitatakse toiduga kokkupuutel ja rakendustes, kus jäikus on oluline. Teatud ko- ja homopolümeeride segud annavad tulemuseks materjalid, millel on kõrge löögitugevus (PP löökkopolümeer); või etüleeni ja butaaniga segatuna suurepärased kilet sulgevad omadused (PP terpolümeer); või täiustatud mehaanilised omadused, nagu sulatugevus ja venitatavus (PP HMS). Polüpropüleen on saadaval paisutatud madala tihedusega suletud pooridega vahtmaterjalina (EPP).

  Polüpropüleeni madal lõõmutamistemperatuur muudab selle töötlemise keeruliseks ja 3D-printimiseks sobivate filamentide tootmiseks on tehtud vähe. Kuid selle madal viskoossus sulamistemperatuuridel muudab selle hästi sobivaks ekstrusiooni- ja vormimisrakendusteks, sealhulgas puhumisvormimiseks, survevormimiseks ja rotomvormimiseks.

  Erinevalt paljudest termoplastidest ei ima polüpropüleen kergesti niiskust ja seda saab tavaliselt vormida ilma eelneva kuivatamiseta.


  spetsifikatsioon
  Analüüsige projekti

  kvalitatiivne

  indeks

  kaasa

  eksperimentaalne

  meetod

  Granuleeritud välimus

  Värviosakesed, üksikud/kg

  Suured ja väikesed terad, g/kg

  ≤ 10

  ≤ 10

  0

  0

  SH/T 1541-2006

  Sulamismassi voolukiirus (2.16 kg), g/

  10min

  25-35 27 Q/SY DS 0513
  Venitus-saagis stress, MP a ≥21.0 23.5 Q/SY DS 0515
  Painutusmoodul, GPa ≥1.0 1.401 Q/SY DS 0516
  Izod Löögitugevus 23 ℃, J/m ≥80 117 Q/SY DS 0517
  Izod Löögitugevus -20 ℃, J/m

  tegelik

  mõõtjad

  75.5 Q/SY DS 0517
  Kollane indeks ≤ 4.0 -4.6 Q/SY DS 0514
  Teratuhk,%

  tegelik

  mõõtmine

  0.0281 GB / T 9345.1-2008
  taotlus

  Propüleeni peamise kasutusala võib jagada viide kategooriasse: PP survevalu, PP joonistamine, PP kiud, PP kile, PP toru.

  1. PP survevalu

  PP-plasti kasutatakse peamiselt väikestes kodumasinates, mänguasjades, pesumasinates, autoosades ja nii edasi.

  2. PP traadi joonis

  Polüpropüleenist traadi tõmbamist kasutatakse peamiselt plastikust kootud toodetes, konteinerkottide, kootud kottide, toidukottide ja läbipaistvate kottide igapäevane kasutamine on PP-traadi tõmbamismaterjali tooted.

  3. PP-kile

  Polüpropüleenkile jaguneb üldiselt BOPP-kileks, CPP-kileks, IPP-kileks, PP-kile kasutatakse peamiselt toiduainete pakendamiseks.

  4. PP kiud

  Polüpropüleenkiud on omamoodi kiudtoode, mis on valmistatud polüpropüleenist sulaketramise teel. Kasutatakse peamiselt dekoratsiooni-, rõiva- ja muudes valdkondades, alates kahe lapse poliitika rakendamisest 2011. aastal, allavoolu niisked salvrätikud, mähkmed ja muud emadele ja imikutele mõeldud tooted, kodumaiste kiudmaterjalide tarnepuudus.

  5. PP toru

  Polüpropüleeni mittetoksilise ja kõrge temperatuurikindluse tõttu kasutatakse PP-toru materjali peamiselt veevarustus- ja küttesüsteemis, võrreldes PE-toruga, PP-toru kaal on kerge, mugav transport ja keskkonnakaitse on parem, seda saab ringlusse võtta. .

  Pakend, transport, hoiustamine

  Pakend on 25kg kilekottides, mida saab transportida mööda raudteed või merd ja hoida kuivas laos.

  Küsitlus

  Võtke meiega ühendust